Loading...

Hanging Garden - Dream Death

Gepost in Reviews door Chris van der Aa op 08-10-2026

Tracklist

01. Arete
02. Ondine
03. Dreamwoven
04. Carambola
05. Endymion
06. Tears of Lustful, Secret Desire
07. Suffering Radiant Memories

De death metalband Hanging Garden (de Amerikaanse, niet de Finse) is het geesteskind van gitarist Dylan Cruz (Noxis, Scumbag, Dissonance). Dream Death is het tweede album, opvolger van The God That Made Them Bow uit 2024.

Op Dream Death combineert Cruz diverse metal sub-stijlen tot een uiterst complex, gevarieerd en dynamisch geheel. De scherpe, technisch onderlegde progressieve death metal-stijl wordt vakkundig in balans gebracht door transcendente melodieuze passages; daarnaast krijgt het geheel bovendien een zwartgeblakerd tintje mee.

Arete bijt het spits af en komt direct binnen met een zwaar geluid, complexe ritmes en dissonantie. De zang doet me vooral denken aan gutturale oergeluiden, en vind ik daarmee een geinige paradox in combinatie met de doorwrochte muziek. Ook nummers als Ondine en Carambola lijken eerder op chaos dan gestructureerde muziek: overrompelend en overdonderend, waarna uiteindelijk ook de melodie vat op je krijgt.

Dreamwoven is met z'n slopende dreiging een (fraaie!) uitzondering: zwaarder en minder melodie. Net als het begin van Endymion trouwens. Tears Of Lustful, Secret Desire bevat de nodige groove, die ook melodieuze trekjes heeft.

De muziek kent vele dimensies en schakelt daar zo snel en voortdurend tussen, dat de talloze variaties gemakkelijk aan je voorbijgaan als je niet goed oplet. Binnen de death metal-scene heeft Hanging Garden een onmiskenbaar verfrissend geluid gecreëerd dat bol staat van de nuances en texturen. En dat alles bij elkaar absoluut de moeite waard is om te ontdekken!

Dylan Cruz - everything