Sons Of Node - Consequence Of Abundance
- Sons Of Node [NL]
- Consequence Of Abundance
- 15-05-2026
- Eigen beheer
- Hard Life Promotion [NL]
- Sludgemetal
Tracklist
01. Back to the Mud
02. Final Epilogue
03. Phantasmagoria
04. Gnashing Teeth
05. I Awake…
06. …In Solitude
07. Kill All Captives
08. Council of Combat
Sons Of Node gaat over smerige en dissonante riffs, gecombineerd met een basgeluid zo groot en harig als een mammoet. Deze worden ondersteund door drums die binnenkomen als een baksteen in je gezicht. Alle drie de harige rotzakken toppen het af met hun vocalen, elk met een eigen stijl en geluid.
Zo stelt Sons Of Node - een driekoppige sludge formatie uit Utrecht - zich voor naar aanleiding van hun laatste album (en als vergelijking met Mastodon?). Consequence Of Abundance is hun tweede langspeler, opvolger van Deadlock uit 2022, en de EP Manicure uit 2018. Ik ken het voorgaande werk echter niet, ik maak pas nu kennis met deze band.
Natuurlijk verwachtte ik de stevige muur van geluid, afgewisseld met post-achtige passages. Die dynamiek weet de band sterk neer te zetten. Extra aantrekkingskracht is de inzet van drie verschillende zangstemmen, echt een meerwaarde binnen een genre waarin afwisseling geen uitgemaakte zaak is.
Back To The Mud opent, stevig, ritmisch, en laat al snel die muur van vervormde snaren horen. Het opgefokte geschreeuw doet er nog een schep bovenop om de atmosfeer zo ongemakkelijk mogelijk te maken. Sons Of Node doet de zaken op z'n eigen manier. Het korte en opzwepende Gnashing Teeth verwacht je heel even als overgang /scharnier naar de tweede helft van het album - I Awake is dan juist minder voor de hand liggend, behalve dan als intro voor het toch al lange (maar prachtige) In Solitude.
Veel zwaarder kan het niet meer gaan worden, trager, of onheilspellender ook niet trouwens. Kill All Captives en Council Of Combat sluiten op inmiddels vertrouwde wijze af. Lomp, dynamisch, bovenal overtuigend in wat ze doen. Sons Of Node heeft met Consequence Of Abundance indruk op me gemaakt!
Chuy Smit - guitar, vocals
Rikkerdt Bunnik - bass, vocals
Jirre Buijze - drums, vocals
