Loading...

Belzebong - The End Is High

Gepost in Reviews door Chris van der Aa op 17-05-2026

Tracklist

01. Bong & Chain
02. 420 Horsemen
03. Hempnotized
04. Reefer Mortis

Instrumentale stoner-doom komt in meerdere onheilspellende gedaanten. Ik ga het hier even hebben over Belzebong, afkomstig uit Polen, opgericht in 2008. The End Is High is pas (?) het vierde album van de vier 'dudes', de voorganger dateert van 2018.

In bijna vijfendertig minuten denderen vier tracks voorbij - sleurend, zwoegend, dreunend, bij vlagen tergend sloom en stampend zwaar. Met de waterpijp in de aanslag is er voor een microfoon geen ruimte meer, maar door het lekkere volle geluid worden vocalen geen seconde gemist.

Dat ook psychedelica een rol spelen is niet meer dan logisch. Onder anderen vleugjes fuzz en bedwelmende effecten (de effect-pedalen hebben het hier zwaar te verduren zo te horen) zorgen voor een lekker wazige atmosfeer, waarin ik mij met groot genoegen laat meeslepen.

420 Horsemen is als enige een wat vlottere, vooral meer compacte groovende stoner-track, de andere drie composities laten zoals gebruikelijk in dit genre de gitaar-riffs en -effecten schitteren. Zonder haast, zonder de andere instrumenten in de weg te zitten, maar toch stiekem een voorname rol voor zich opeisend.

Belzebong is ruig, Belzebong is rauw, maar bovenal bezwerend verslavend, en trouw aan de roots van psychedelica en stoner.

Sheepy Dude - Bass

Alky Dude - Guitar

Cheesy Dude - Guitar

Hexy Dude - Drums